Çeşmelilerin yakından tanıdığı Tepe Kkahve Çetin’in Yeri, ünlü markaları içinde bulunduran Cadde Plus AVM’de hizmete girdi.

Eski İzmir yolunda uzun yıllardır hizmet veren ve birçok Çeşmeli’ nin de yakından tanıdığı Tepekahve Çetin’in Yeri, yeni şubesini d Çeşme’de açtı.

Kahvaltıdan sulu yemeğe, tandır, ızgara, pide ve meze çeşitlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan Tepekahve Çetin’in Yeri’nin Cadde Plus AVM’deki açılışına Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ile bazı odaların başkanları, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü ve çok sayıda davetli katıldı.

“Eminim ki, Çeşme’de de başarılı olacaktır”
Açılışta bir konuşma yapan Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, açılışa özellikle gelmek istediğini vurgulayarak, “Çetin Tutar, esnaf kimliği ile bizim de Çetin ağabeyimiz. Urla’daki işletmesinde çok başarılı bir şekilde hizmet sunuyor. Eminim ki, Çeşme’de de başarılı olacaktır. Çünkü onun kimliğinde, kişiliğinde, herkesi kucaklamak, herkesle bir arada olmak gibi olumlu, pozitif bir yön var. Urla’daki mekanından bilirim, onun mekanına herkes gider. Çetin ağabey, herkesi en iyi şekilde ağırlar. Çeşme’deki şubesinde de misafirlerini en iyi şekilde ağırlayacağından kuşkumuz yoktur. Bir Mülki Amir olarak hissiyatım şudur; bu tür işletmelerde kimin evine bir ekmek fazla girerse o ev bizim evimizdir. Tolum ne kadar müreffeh olursa, ne kadar maddi kalkınmışlık içerisinde olursa, biz o kadar rahat ederiz. O toplumu idare etmek o kadar kolay olur. Bu düşüncelerle işletmenin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
“Bir işletmeyi 70-80 yıl devam ettirmek herkesin harcı değil”
Açılışta İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da bir konuşma yaparak, Tepekahve’nin 1946 yılından beri babadan oğlu devam eden bir işletme olduğunu vurgulayarak, “Bir işletmeyi 70-80 yıl devam ettirmek herkesin harcı değil. Marka olmazsan, kalite olmazsan, ürettiğin mal ve hizmeti insanların beğenisine, çağın teknolojisini de yakalayarak, özellikle gıda sektöründe kendini kabul ettirmek marifet ister. Çetin Tutar’ın yaptığı işi en iyi şekilde yaptığını takip eden bir dostuyum. Çeşme’de hizmete açılan bu işyerinin de, özellikle turizmin göz bebeği olan bir beldede olması nedeniyle hayırlı olmasını diliyorum. Biz esnaflar, ahilikten aldığımız terbiyeyle, hem devlete, hem topluma katkı koyan bir teşkilatız. Esnaflar, akşama kadar iş yapıp, parasını cebine koyup giden insanlar değil. Esnaflar, bulunduğu bölgede, herkese katkı koyan, herkese mutluluk dağıtmaya çalışan, toplumun mutlu olması için çaba sarfeden bir teşkilatın mensuplarıdır. Bugün en küçük bir dükkanda en az on tane adam çalışır. Esnafımız, iş vererek istihdama katkıda bulunuyor. Dolayısıyla bu işletmeleri çoğaltmamız gerekir” şeklinde konuştu.

Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü de yaptığı konuşmada, işyeri açan bir esnafa hayırlı uğurlu olsun demek için birarada olduklarını belirterek, “Ahilik felsefesine uygun olarak, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak esnafımıza destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesildi. Açılışta davetlilere bir de kokteyl verilirken, halk oyunları ekibinin sunduğu zeybek gösterisi açılışa renk kattı. ​

Cadde Plus

Sakarya Mahallaesi 2001 Sokak No:119 Cadde Plus AVM Çeşme/İZMİR
Telefon: 0(535) 310 30 95