Size ilk yazımda İzmir Urla’dan bir kahvaltı mekanı tanıtıcam. Tepe Kahve, İzmir’den Çesme’ye giderken Karaburun yol kavşağını geçer geçmez yaklaşık 2 km sonra sağ tarafta konuşlanmış durumdadır. Oraya çok yakın olan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ndeki işim gereği Tepe Kahve’ye arkadaşlarla birlikte oldukça sık gitmekteyiz.

Bir kahvaltı mekanı olan Tepe Kahve, yörenin sunduğu tüm imkanları sonuna kadar kullanır. Zeytinyağını her çeşit üründe fazlasıyla tadabilirsiniz. Eğer domates, biber gibi kahvaltılıklarda zeytinyağı sevmiyorsanız mutlaka garsonlara önceden söyleyin çünkü zeytinyağı gezdirme olayı balkaymak dışında hemen her şeyde var 🙂 Bu mekana gideceklere önerim zeytinyağında yapılan yoğurtlu soslu karışık kızartmayı mutlaka deneyin, sabahları harika oluyor.

Tadını unutamayacaksınız. Başka kahvaltı yerlerinde bulamayacağınız bir ekmeği de var ayrıca, o ekmeği hem kızarmış hem de taze isteyin masanıza, yedikçe yiyesiniz gelecek. Fiyatları da Çeşmeye göre makul diyebileceğimiz bir yer Tepe Kahve, kişibaşı 20-25TL’ye gayet doyurucu bir kahvaltı yapabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Yazının tamamına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
http://www.izmirgurmesi.com/tepe-kahve-cetinin-yeri/